NORINTIEMS IŠMĖGINTI LĖTĄJĮ TURIZMĄ: PRISTATOME 18 PASLAUGŲ TEIKĖJŲ
2021 m. kovo 25 d.

Lėtojo turizmo rūšiai pamažu populiarėjant Lietuvoje, VO „Ukmergės rajono vietos veiklos grupė“ kartu su partneriais Tauragės rajono vietos veiklos grupe bei Alytaus rajono vietos veiklos grupe įgyvendindamos projektą „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“, kviečia keliauti šalies viduje ir atrasti lėtojo turizmo atstovus. Projekte dalyvauja trijų seniūnijų – Veprių (Ukmergės r.), Mažonų (Tauragės r.) ir Nemunaičio (Alytaus r.) lėtojo turizmo atstovai. Projekto pradžioje savo paslaugas siūlantys ir lėtojo turizmo konceptą atitinkantys paslaugų teikėjai dalyvavo mokymuose, savo teikiamas paslaugas pristatė kolegoms, o dabar planuotis susitikimą ragina ir jus!

Keliautojus Veprių seniūnijoje kviečiame susipažinti su žavaus Veprių miestelio, įsikūrusio virš didžiausio Lietuvoje meteoritinio kraterio, istorija. Kviečiame į svečius užsukti pas muziejininkę Eglę Žentelienę, kuri papasakos apie Veprių krašto muziejuje saugomus net 8000 eksponatų, kurie pasakoja neįtikėtinas istorijas, ir pakvies sudalyvauti edukacijose. Išsiilgusius gamtos ir ramybės raginame kartu su Indra Džiojeva-Stulpiniene apsilankyti „Žvaigždžių slėnyje“, o norintiems kiek aktyvesnių pramogų – apsilankyti Kopūstėlių raketinėje bazėje, kurioje klubo „Miško broliai“ nariai, nukels jus į pokario Lietuvą bei leis pažinti ir patirti laisvės kovų istoriją. Žolininkė Rasa Šimonienė nekantrauja su keliautojais pasidalinti vaistinių ir prieskonių augalų gydomosiomis ir magiškomis savybėmis. Jeigu jus domina natūralių produktų gamyba ir ajurveda paremtas požiūris į gyvenimą, į savo kelionę įtraukite susitikimą su Aiste ir Scott Nelson Marion. Kol būsite Veprių krašte, būtinai apsilankykite pas Rimą Takarevičienę ir sužinokite naminio maisto produktų gamybos paslapčių bei paskanaukite jos kepamos ypatingos naminės duonos, pačios gaminamo sviesto bei kitų produktų.

Mažonų seniūnija jus nustebins gamta ir žmonėmis. Rita Krompalcienė kviečia keliautojus pasigrožėti Pagramančio regioninio parku, užsukus į Pagramančio regioninio parko lankytojų centrą išmėginti interaktyvius eksponatus ir parodas bei sudalyvauti edukacijose. Pagramančio tarmės ir tautosakos žinovė Birutė Normantienė nekantrauja jums papasakoti neįtikėtinų istorijų ir pasidalinti tautosakos išmintimi. Danguolė Ramanauskienė, kartu su šeima pradėjusi verslą, kviečia jus susipažinti su gintaro apdirbimu ir sukurtais dirbiniais, o medžio drožėjas, kūrėjas Nerijus Alšauskas ruošiasi pasidalinti medžio apdirbimo bei drožybos paslaptimis, taip pat šio amato pamokyti ir jus. Būnant Mažonų seniūnijoje, užsukite ir į Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centrą. Jame Jurgita Brazauskienė padės pažinti ir išmėginti Tauragės krašto amatus ir meną. O po dienos pilnos įspūdžių kviečiame apsilankyti Pagramančio bendruomenės centre – jame galėsite atsipalaiduoti, pasistiprinti ir pernakvoti. O ryte neskubant kviečiame pamėginti suskaičiuoti visus Pagramančio miestelyje esančius kabančius tiltus... Jų čia ne vienas!

Nemunaičio seniūnija kviečia jus praleisti laiką gamtoje. Danutė ir Gintas Žiginskai kviečia jus į savo unikalų sodą, kuriame gausybė įvairių formų augalų ir įrodymas, kad meilė ir nuoseklus darbas gali sukurti stebuklus. Pradėję pažintį su augalais, užsukite pas dr. Laimutį Januškevičių į Dzūkijos arboretumą – neįtikėtino dydžio teritoriją, kurioje pažinsite ne tik Lietuvos augmeniją. Pažinti kitą gamtos pusę jus kviečia Kęstutis Graževičius – akvakultūros ūkio savininkas. Kęstutis siūlo susipažinti ir pasigrožėti jo ūkyje veisiamomis žuvimis bei išmėginti įvairių pramogų. Rimantas Avižienis, grynakraujis Nemunaičio gyventojas, kviečia miestelio lankytojus į ekskursiją ne tik po lankytinus mietelio objektus, bet ir vaikystėje išmindžiotus slaptus takelius, kurie pasakoja daugybę istorijų. Jeigu išalksite, užsukite pas Liudmilą Makselienę – duonos kepėją, kuri savo gaminiuose sujungia dvi kultūras ir dalinasi itin veiksmingomis lieknėjimo paslaptimis. O jeigu esate aštresnių potyrių mėgėjai ir kelionę norėtumėte papildyti ypatingais potyriais – užsukite į „Hotelis „Baimės namai“, tik neapsigaukite – nakvynės čia jums nepasiūlys, o išėjimą norėsite rasti kuo greičiau...

Susipažinti su projekto dalyviais galite jau dabar. Projekto įgyvendinimo metu yra sukurtas internetinis puslapis https://letasturizmas.lt/, kuriame pristatomi projekte dalyvaujantys lėtojo turizmo atstovai ir viešinama su projektu susijusi aktualiausia informacija.

Kviečiame apsilankyti! Projektas „Lėtojo turizmo skatinimas Ukmergės, Tauragės ir Alytaus rajonuose“ finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonę “LEADER” veiklos sritį „VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas”.

 

Galerija