INFORMACIJA GYVENTOJAMS DIRBUSIEMS UŽSIENYJE: MOKESČIŲ GRĄŽINIMAS
2014 m. sausio 31 d.

Dirbote užsienyje? O gal planuojate išvykti padirbėti? Jums derėtų pasidomėti, ar nepermokėjote pajamų mokesčių. Daugeliu atvejų darbdaviai nežino, kokį pajamų tarifą pritaikyti, todėl susidaro pajamų mokesčių permokos. Mokesčiai grąžinami už paskutinius 3-6 finansinius metus, priklausomai nuo valstybės, kurioje dirbote.

Pajamų mokesčio grąžinimas
Kiekvienas asmuo dirbantis užsienyje nuo gaunamų pajamų moka pajamų mokesčius. Pasibaigus finansiniams metams arba baigus darbą ir išvykus iš šalies, darbuotojas privalo pateikti pajamų ir mokesčių deklaraciją („Tax Return“) užsienio valstybinėms mokesčių institucijoms. Po deklaracijos pateikimo, užsienio šalies valstybinės mokesčių institucijos darbuotojai peržiūri asmens pateiktus duomenis ir paskaičiuoja, kiek pajamų mokesčių buvo permokėta. Jei mokesčiai buvo permokėti – asmeniui yra išmokamos lėšos, kurios ir yra žinomos kaip „mokesčių grąžinimas“ („Tax Refund“).


Dažniausiai reikalaujami dokumentai:
•    pasas arba asmens tapatybės kortelės kopija;
•    užsienio šalies socialinis draudimo numeris;
•    darboviečių, kuriose dirbote, pavadinimai ir adresai;
•    dokumentai apie uždirbtas pajamas ir sumokėtus mokesčius iš kiekvienos darbovietės, kurioje dirbote užsienyje. Tai gali būti paskutinės savaitės arba paskutinio mėnesio algalapiai arba darbdavio išduotas dokumentas (pvz. Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje P-45/P-60 forma, Olandijoje – „Jaaropgave“ forma ir t.t.).

Grąžintina suma
Grąžinama suma priklauso nuo to, kiek laiko dirbote užsienyje, kiek uždirbote pajamų, kurioje šalyje dirbote ir t.t. Jūs galite pasinaudoti nemokama internetine skaičiuokle, kad sužinotumėte, kokią sumą galite susigrąžinti (www.rttax.com/lt). Vidutinė grąžinama mokesčių suma -  1900 Lt.


Grąžinimo trukmė
Šis terminas priklauso nuo pateikiamų dokumentų, užsienio valstybės mokesčių institucijos darbo spartos bei kitų veiksnių. Dažniausiai nuo deklaracijos pateikimo mokesčių grąžinimo procesas trunka apie 2-3 mėnesius.


Proceso legalumas
Pagal užsienio šalyse galiojančius įstatymus pajamų ir mokesčių deklaraciją turi pateikti visi, o mokesčių grąžinimas yra deklaracijos pateikimo proceso dalis. Šis procesas yra visiškai legalus ir neturi jokios įtakos Jūsų tolimesnėms įsidarbinimo galimybėms užsienyje.
Pretendavimas į užsienio šalies senatvės pašalpą/pensiją
Jei išdirbsite užsienio valstybėje įstatymu numatytą laiką ir atitiksite kitus reikalavimus, Jūs galėsite pretenduoti į senatvės pensiją, Mokesčių grąžinimas nėra niekaip nesusijęs su senatvės pensija. Yra du pagrindiniai mokesčių tipai: socialiniai mokesčiai ir pajamų mokesčiai. Susigrąžinti galite tik pajamų mokesčių permokas, todėl tai senatvės pensijai ar pašalpoms įtakos neturi.
Ar reikia mokėti mokesčius Lietuvos valstybinei mokesčių inspekcijai?
Lietuva yra pasirašiusi dvigubo neapmokestinimo sutartį su daugeliu valstybių. Jei užsienio valstybėje mokesčiai jau buvo sumokėti, Lietuvoje nereikia pakartotinai mokėti jokių mokesčių. Net ir susigrąžinus dalį, ar visą užsienyje sumokėtą pajamų mokestį, jokių prievolių ar mokestinių įsipareigojimų Lietuvoje neatsiranda.


Nemokamos konsultacijos telefonu: +370 679 68858 arba internetiniame puslapyje: www.mokesciugrazinimas.lt 


Nepalikite savo uždirbtų pinigų užsienyje