PAGRAMANTYJE – KULTŪROS SOSTINĖJE – ATIDARYMO KONCERTAS
2016 m. vasario 17 d.

Vasario 13 dieną Tauragės rajono Mažonų seniūnijos Pagramančio miestelyje įvyko iškilmingas šventinis koncertas. Pagramantis tapo vienas iš dešimties 2016 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių. Mažoji Lietuvos kultūros sostinė – nacionalinis LR kultūros ministerijos ir Naisių kaimo bendruomenės inicijuotas ir vykdomas projektas. 

Projekto idėjos autorius, organizatorius ir mecenatas Ramūnas Karbauskis.
 
Šeštadienio vakarą į atnaujintus ir jaukius Pagramančio kultūros namus atėjo daug miestelio gyventojų, atvyko gerokas būrys tauragiškių, svečių iš toliau. Pilnutėlė salė (apie 200 žmonių, tiek ten ir telpa) sugiedojo Pagramančio dainą (himną), klausė sveikinimų žodžių, gražių palinkėjimų sostinei Pagramančiui, pagrindiniam šios iniciatyvos „varikliui“ Mažonų seniūnui, Lietuvos seniūnų asociacijos prezidentui Jonui Samoškai. Kalbėdamas seniūnas dėkojo projekto partneriams Ramūnui Karbauskiui, Pagramančio regioninio parko administracijai ir direktoriui Vaidotui Šliogeriui, Tauragės kultūros centrui, bendruomenei „Gramančia“ ir kt. 
 
Renginyje kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Aušrinė Norkienė, LR Seimo nariai Darius Petrošius ir Rima Baškienė (ji įteikė Jonui Samoškai LR Seimo atminimo medalį už nuopelnus kultūrai), Tauragės kultūros centro direktorius Virginjus Bartušis.  
 
Žinoma pasakorė, respublikinių konkursų dalyvė ir laureatė Birutė Narmontienė sodria dūnininkų pagramantiškių tarme papasakojo legendą apie Pagramantį, vienas iš renginio organizatorių ir jo vedėjas Tauragės kultūros centro Pagramančio skyriaus meno vadovas Justas Kirstukas priminė Pagramančio istoriją, iš čia kilusius žymius Lietuvos žmones. Koncertą surengė Tauragės kultūros centro lengvosios muzikos orkestras (vadovas Arūnas Rakevičius, dirigentas Tadas Zakarauskas) ir vokalistai Virginija Bartušytė, Virginijus Bartušis Violetas Girdžiuvienė, Eugenijus Šaltis, Justas Kirstukas. Veikė ir buvo pristatyta fotografijų paroda „Krantai Nemunėlio“, kurios autorius fotografų klubo „Fotojūra“ narys Tadas Zakarauskas.
 
Kaip šių eilučių autoriui teigė Seimo narė Rima Baškienė, Pagramantis ir atidarymo koncertas jai paliko labai gerą įspūdį, ji iš pradžių net nepatikėjusi, kad Tauragėje gali būti tokio lygio orkestras, atlikėjai ir sakė turėsianti ką papasakoti kolegoms ir Seimo švietimo ir kultūros komiteto nariams, nes yra šio komiteto narė. 
Na, o Pagramantyje visus šiuos metus vyks labai daug renginių – sportinių, pažintinių, meninių. Bus ir teatrų festivalių, konferencijų, šeimų žygių, nuotykių lenktynių šeimoms, jaunimo, vaikų, senjorų švenčių. Numatoma Pasaulio Žemaičių Sueiga, pirmosios žemaičių bendruomenės žaidynės, respublikinis neįgaliųjų baidarių žygis, vakaras kraštiečio operos solisto Juozo Mažeikos atminimui ir daug kitų prasmingų renginių. 
 
Šios iniciatyvos sumanytojas ir mecenatas Ramūnas Karbauskis yra žinomas Lietuvoje blaivybės propaguotojas, todėl ir šiuose visuose renginiuose jokio alkoholio nebus, o jei pasitaikys neblaivių žmonių, jie iš renginių bus maloniai išprašyti.
 
Kaip sako Mažonų seniūnas Jonas Samoška, mažąja kultūros sostine tapęs Pagramantis, visus miestelio gyventojus, renginių lankytojus, svečius dar labiau įpareigoja mylėti ir puoselėti savo kraštą, domėtis istorine praeitimi, stiprinti kultūrinį gyvenimą.
 
Eugenijus Šaltis
 

 

Galerija