



Kęsčių kaimo bendruomenė „Elbenta“ sėkmingai įgyvendino unikalų projektą „Antaninių amatų takais“ pagal Tauragės rajono vietos veiklos grupės Vietos plėtros strategijos „Tauragės rajono vietos veiklos grupės 2023-2027 m. vietos plėtros strategija“ priemonę „Parama kaimo gyventojų aktyvumo ir socialinės įtraukties skatinimui, bendrų iniciatyvų rėmimui“. Vietos projektui įgyvendinti skirta 4000,00 eurų dydžio parama su 90,00 proc. paramos intensyvumu. Projektas vietos gyventojams ir svečiams padovanojo ne tik gilias tradicijas menančių žinių, bet ir išskirtinį kultūrinį renginį. Pagrindiniu projekto akcentu tapo penkių dienų medžio drožybos pleneras, kurio metu gimė Šv, Antano skulptūra, kuri papuošė bendruomenės erdves, o visą kūrybinį ciklą vainikavo triukšmingas plenero pristatymo vakaras su populiariąja liaudiškos muzikos kapela „Pečius griūn“. Penkios dienos kūrybinio virsmo: medis prabilo meistrų rankose. Beveik savaitę Kęsčių kaimas gyveno ypatingu ritmu – čia aidėjo įrankių garsai, o ore tvyrojo šviežios medienos kvapas. Penkias dienas trukusiame medžio drožybos plenere patyrę meistrai bei amatininkai iš paprastų rąstų kūrė ilgaamžius meno kūrinius. Šio plenero tikslas – ne tik papuošti gyvenvietę originaliais akcentais, bet ir gaivinti senosios medžio drožybos tradicijas, perduodant jas jaunajai kartai. Vietos gyventojai turėjo unikalią galimybę iš arti stebėti visą kūrybos procesą: nuo pirmojo pjūklo prisilietimo iki smulkiausių skulptūros detalių nugludinimo. Plenero dalyviai neslėpė, kad kiekvienas medžio gabalas pats padiktavo savo formą, o galutiniai rezultatai pranoko lūkesčius. Naujieji kūriniai nuo šiol simboliškai žymės Kęsčių amatininkų tradicijas ir džiugins kiekvieną praeivį. Pristatymo šventėje – kunigo pašventina Šv. Antano skulptūra ir bendrystės dvasia Plenerui pasiekus finišo tiesiąją, Kęsčių kaimo bendruomenė „Elbenta“ visus sukvietė į iškilmingą rezultatų pristatymo renginį. Šventės metu buvo oficialiai pristatyti plenero metu sukurti darbai, o susirinkusieji dėkojo meistrams už jų kantrybę, talentą ir kaimui paliktą neįkainojamą dvasinį bei materialų turtą. Renginio organizatoriai džiaugėsi, kad projektas „Antaninių amatų takais“ tapo puikia platforma bendruomeniškumui stiprinti. Į šventę susirinko gausus būrys vietos gyventojų, kaimyninių bendruomenių atstovų ir svečių iš viso regiono. Susirinkusieji dalijosi įspūdžiais, vaišinosi tradiciniais patiekalais bei džiaugėsi gražėjančia kaimo aplinka. Emociniu šventės kulminacijos tašku tapo linksmos muzikos grupės – kapelos „Pečius griūn“ koncertas. Tikro garso pasirodymas, uždegantys liaudiški ritmai ir visiems puikiai pažįstamos dainos akimirksniu išjudino publiką. Šventės dalyviai negailėjo plojimų, kartu dainavo ir sukosi šokio sūkuryje. Kapelos vyrai sugebėjo sukurti neįtikėtinai šiltą ir energingą atmosferą, kuri dar kartą įrodė, kad gyva, tradicinė muzika turi ypatingą galią sujungti žmones Projektas „Antaninių amatų takais“ paliko gilų pėdsaką Kęsčių istorijoje ir tapo puikiu pavyzdžiu, kaip kūrybiškumas, amatai ir muzika gali atgaivinti kaimo kultūrinį gyvenimą. Kęsčių kaimo bendruomenė įgyvendino projektą
Kęsčių kaimo bendruomenė dėkinga Tauragės rajono VVG už skirtą finansavimą, kaimo bendruomenės nariams už prisidėjimą ruošiant tradicinę renginį, Tauragės rajono savivaldybės administracijai už prisidėjimą prie projekto.









